מזונות

מזונות

היא שואלת אותי: "אז כמה מזונות נראה לך שאקבל?.."

הוא שואל אותי: "נראה לך שאצטרך לשלם מזונות? כמה? איך עושים שזה יהיה הכי פחות?"

זו השאלה הכי מעניינת עבור לקוח/ה שמגיעים לקבל יעוץ.

והתשובה היא: זה מורכב ולא ניתן לענות עליה בדיוק, האמת שגם לא בערך..

אם בתי המשפט או בתי הדין אינם אחידים בפסיקתם ולמעשה כל בימ"ש ואפילו כל הרכב בבימ"ש עלול לפסוק אחרת באותו תיק, אז ודאי שעורכי דין אינם יכולים לתת תשובה.

ברור כי הדרך הנכונה והמתאימה היא 'לדבר על זה' – לשקול ביניכם מה צרכי הילדים , מה ההכנסות הפנויות של כל אחד מן ההורים לצורך כיסוי המזונות ואז לקבע סכום שיכול גם להשתנות עם הזמן בהתאם לנסיבות שינוי ההכנסות, גיל הילדים, הוצאות מיוחדות וכו'. 

תחום המזונות אינו ברור ואינו קבוע ואפילו 'הכללים' הידועים משתנים מתיק לתיק בהתאם לנסיבות האישיות של הצדדים. אינה דומה משפחה אחת למשפחה אחרת בכל הקשור בפסיקת המזונות .

הכללים ידועים אך מאחר והם נזילים בהתאם לכ"כ הרבה פרמטרים ונסיבות, הרי שלא באמת ניתן לדעת 'כמה יפסקו לך' מזונות אם אכן תגיעו להתדיין על כך בבימ"ש.

כמו כן, תחום דיני המזונות השתנה בשנים האחרונות וממשיך להשתנות. כל הזמן יש תמורות בפסיקה ביחס לתחום זה אשר מחד אמור לתת מענה לצרכים הילדים וזה העיקר ומאידך צריך לשקול את כל הפרמטרים הקשורים בחיי הההורים – הכנסותיהם מכל מקור, הוצאותיהם , נסיבות כאלה ואחרות  הקשורות בזמני שהות ועוד.

רק עו"ד מנוסה ומכיר את התחום ידע להתוות את הדרך לפסיקת מזונות ראלית, נכונה ומתאימה שבסופו של דבר תתן מענה לילדים . המטרה היא לא לגרום לאף צד תסכול בנוגע למזונות וזאת מאחר ואם פסיקת המזונות גבוהה מדי, המוטיבציה לשלמם יורדת ולמעשה לא בהכרח יתקבל סכום המזונות כסדרו, כמו"כ אם המזונות נמוכים מדי, הדבר יגרום לנזק עקיף לילדים שלא מקבלים את צרכם כראוי.

לכן, בואו נקבע פגישה בה נוכל לשרטט מפת הכנסות והוצאות, נייצר סכום ריאלי שיתן מענה נכון וצודק לכל המעורבים.

בין היתר עו"ד אושרית ברויר טפר עוסקת במזונות ילדים, במזונות אישה וכן בדיקת אבהות/בדיקת רקמות לצורך קביעת חיוב במזונות.

השאירו פרטים, ואחזור אליכם