חלוקת רכוש

חלוקת רכוש

כולנו מכירים את המשפט: "מרבה נכסים מרבה דאגה", והאמת היא, שבעת גירושין זה תמיד בא לידי ביטוי. כאשר זוג שאין לו רכוש רוצה להתגרש, לרוב התהליך הרבה יותר מהיר לעומת זוג עם נכסים, דירות וכדומה.

בדרך כלל עורכי דין לענייני גירושין עוזרים לזוגות שמתגרשים לחלק ביניהם הכול בצורה הוגנת. זה אומר שתהיה התייחסות לכל הציוד והרכוש המשותף. איך מחלקים את הממון שיש בבנק? איך מחלקים את הדירות ואת הנכסים הנוספים? איך מחליטים לגבי משמורת על הילדים? האם זו הולכת להיות משמורת משותפת או לא? בנוסף, אסור לשכוח שיש גם מקרים שבהם זוגות עם חובות רוצים להתגרש.

כאשר מדברים על זוג עם חובות, יש צורך להגיע להסדרים ולראות איך מחלקים את החובות, מי משלם מה ואיך. בכל הסוגיות האלה עורך דין מקצועי לענייני גירושין יוכל לסייע, ולכן ברור מדוע שירות כזה הינו משמעותי ביותר.

גם בתחום חלוקת רכוש, המושגים רבים וההגדרות יכולות לקבל תוכן שונה מתיק לתיק בהתאם לנסיבות התיק.

הלכת השיתוף, חוק יחסי ממון, הסדר איזון משאבים, מועד הקרע, רכוש  שלי, שלה שלנו – יש דבר כזה?

חלוקת הרכוש בעת פרידה וגירושין לא פעם מובילה לקשיים בסיום הסכסוך ואף מעצימה אותו.

חשוב שהחלוקה תתבצע כראוי עבור שני הצדדים ובהתאם לחוק, לזכויות של מי מהצדדים ועל פי הפסיקה המתפתחת בתחום זה.

מאחר ומדובר בתחום מורכב ומלא נפקויות משפטיות בכל היבט אשר עלולים להשפיע בסופו של דבר על החלוקה בפועל של הזכויות הכלכליות,  רצוי להתייעץ עם עו"ד שמבין ויכול להציג את הנושא בכללותו ובהתאם נסיבות המובאות בפניו.

נושא זה מורכב מבחינה משפטית ואישית שכן הוא משפיע על מהלך החיים הכלכליים של כל צד ולכן יש לטפל בו ביסודיות, במקצועיות, ברגישות ובנחישות, כדי למנוע עד כמה שניתן את המשכות ההליך שנים בערכאות משפטיות.

דוקא תחום זה מצריך מיומנויות גישור ומו"מ מעבר לידע המשפטי הרחב שיש בתחום זה. עו"ד ומגשרת אושרית ברויר טפר עם 20 שנות ניסיון בתחום דיני המשפחה מגיעה עם הניסיון וההתמחות שאתם צריכים כדי לטפל בנושאי הרכוש שלכם. 

המשרד שלנו נותן היבט מקיף על כל הנושאים הקשורים לרכוש ועובד עם אנשי המקצוע הפיננסיים הטובים בירושלים, שמאות כללית ושמאות מקרקעין, אקטואריה, יועצי מס ופנסיה. 

לפרטים נוספים התקשרו

השאירו פרטים, ואחזור אליכם